Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

עורך דין מומחה לפשיטת רגל - כללי

עורך דין מומחה לפשיטת רגל  - האם כל עורך דין העוסק בתחום ההוצאה לפועל מתמחה גם בהליכי פשיטת רגל?

לשני התחומים (פשיטת רגל והוצאה לפועל) מרכיבים דומים: עיסוק בחדלות פירעון מצד החייבים לרוב, הגנה על החייב מהתקפות נושיו, פעילות לשם הבאת החייב להפטר סופי ופירעון כל החובות. 

עם זאת, להליכי פשיטת רגל ייחודיות בפני עצמה שאין באף מקום אחר, כגון התמודדות מול המנהל המיוחד ובית המשפט המחוזי, טיפול בתכנית הפרעון כך שתאפשר הפטר וכו'. 

אם כן מה צריך לבדוק כאשר חייב מחפש עורך דין לטיפול בהליכי פשיטת רגל? למעשה התשובה דומה לשכירת כל בעל מקצוע המעניק שירות אישי:

  • - אי אפשר להפריז בחשיבות הניסיון של בעל מקצוע העוסק בתחום מסוים. הניסיון מעניק למטפל ידע מה חשוב ומה לא מה עיקרי ומה טפל. לעיתים הניסיון חשוב יותר מכל דבר אחר. 
  • מקצועיות וידע - תחום הליכי פשיטת רגל, ובכלל חדלות פירעון משתנה כל העת, לדוגמה אם בעבר בכלל לא ניתן היה לקבל הפטר מחוב מסוג מזונות כיום יש חריגים לכלל זה - לכן יש לוודא כי עורך הדין מעודכן בחקיקה ובפסיקה, וכי הוא מתנהל במקצועיות. 
  • המלצות - עורכי דין מעולים שוכחים לעיתים ליתן שירות טוב ללקוחות שלהם, בקש לדבר עם לקוחות של עורך הדין לקבל חוות דעת ישירה על עורך הדין בעניין זה. 
  • תיקים דומים - ניתן לבקש לקבל מידע לגבי תיקים דומים לשלך, אשר מטופלים על ידי עורך הדין, ולהבין מה נפסק באותם תיקים ולמה. 
  • פניות עורך הדין - לצערנו נתקלנו במקרים רבים בהם עורכי דין לוקחים תיקים, אז זמנם אינו פנוי בשל התחייבויות קודמות, והתיק שלך עלול לא להיות מטופל כשורה.
  • האם אתה מרגיש כי עורך הדין באמת רוצה בטובתך, יש לטפל על מנת לצאת ידי חובה ויש לטפל על מנת לעזור כמה שיותר ללקוח.
עורך דין מומחה לפשיטת רגל

עורך דין מומחה לפשיטת רגל - מחירים

המחירים בשוק נעים  10 - 50 אלף ש"ח, חשוב לברר מה הייצוג כולל ומה לא, האם השירות כולל : עריכת דוחות חודשיים, טיפול בבקשות שונות בתקופת ההליך, הכנה לחקירת המנהל המיוחד, ייצוג בבית המשפט בעת הדיון, טיפול בערעורים ובהליכים נלווים.

חשוב לציין בעניין הדוחות החודשיים, עורכי הדין עשויים לבקש מהחייב לטפל במשימה הזו, אחרי הכל, זה הגיוני שהחייב יאסוף חשבוניות על הוצאותיו ואחר כך, יגישם, עם הדוח מידי חודשיים - אני ממליץ כי עורך הדין יהיה אחראי גם לדוחות, בשל חשיבותם הרבה: בהסתמך על הדוחות רואים מהי רמת החיים של החייב במשך תקופת ההליך, ורואים אם יש מקום להעלות את צו התשלומים - כך שברור שהדוחות חשובים מאוד להליך, וכדאי שעורך הדין יבקרם, גם אם הדבר יעלה את המחיר. 

הגשת בקשה להפחתת צו התשלומים - לאחרונה ישנה מגמה של המנהלים המיוחדים לפעול להעלאת צו התשלומים של החייבים, לעיתים באופן בלתי פרופרציונלי להכנסתם בפועל. עורך דין מומחה לפשיטת רגל, ידאג להילחם על זכויות החייב בעניין זה על מנת לחסוך לו אלפי ש"ח מיותרים מידי חודש, באמצעות הקטנת צו התשלומים החודשי ככל האפשר, ובהתאם ליכולת האמיתית של החייב בפועל.

ייצוג בהליך המשפטי - חלק נכבד מהייצוג הינו ייצוג בדיון המשפטי בבית המשפט, שם עורך הדין צריך להילחם על זכויות הלקוח שלו, מנגד להכיר את המטריה ולדעת מתי יש להתפשר, על מנת כן לקבל הפטר מהיר. 

נציין כי המחיר מושפע גם מכמות הזמן ו/או הבקשות שיצטרך עורך הדין להקדיש לתיק. האם התיק שגרתי, או שיש עניינים חריגים ומיוחדים כגון למשל טיפול בדירת מגורים של החייב או זכויות ירושה, זכויות לקבלת פיצויים וכו'. 

 

עורך דין מומחה לפשיטת רגל - כדאיות

לצערנו נתקלנו במקרים שבהם המנהל המיוחד מתייחס אחרת לחייב אשר מיוצג על ידי עורך דין מומחה לפשיטת רגל, לעומת מקרים שהחייב אינו מיוצג. 

הליך פשיטת הרגל כולל 54 תשלומים חודשיים, לאורך 4 שנים וחצי, זו תקופה ארוכה, בה אתה עלול לשלם כספים רבים עד לקבלת הפטר. בתקופה זו אתה צריך משהו שניתן לסמוך עליו שילווה אותך במקצועיות ומהימנות.  

עורך דין מומחה לפשיטת רגל יכול לעיתים להוות הבדל אם נקבע לך לשלם מידי חודש 300 או 600 ש"ח, כאשר השווי המצטבר של ההפרש הינו 300 כפול 54 חודשים - 16200 ש"ח. 

לקוחה של משרדנו סיפרה כי שיחת הייעוץ חסכה לה כ- 40 אלף ש"ח - כיוון שבהליך הפש"ר היתה מאבדת קרן חסכון השייכת לה בסכום הנ"ל. בחרנו לפעול בדרך אחרת והכספים בקרן, סייעו לחייב לפרוע את כל חובותיה. 

שימת הלב, כי נכון לתחילת שנת 2018 צפויה בקרוב רפורמה בהליכי פשיטת רגל, עם החלת חוק חדלות פירעון, כאשר החוק מאחד בין הדינים של ההוצאה לפועל והליכי פשיטת רגל, על כן, על אחת כמה וכמה מומלץ להיעזר גם בהליכי חדלות פירעון בעורך דין המנוסה בתחום. 

חוץ משקט נפשי, יש לשקול האם עורך הדין יכול לחסוך ללקוח שלו כסף, אזי ההחלטה היא קלה, ליווי משפטי בדיונים בבית המשפט הינו הכרחי בעיני רבים, החייב לא יודע באיזה עניינים עליו לוותר ובאילו מקרים לו, האם תוכנית הפירעון המוצעת לו הינה הגיונית אם לאו, האם זכויותיו נפגעות?  צריך לזכור כי לכל שחקן בהליכי חדלות פירעון עלול להיות אינטרס נפרד מהאינטרס של החייב, ויש לקחת עניין זה בחשבון.  

תחומי התמחות משפטיים

הוצאה לפועל

אפשרות אחת הינה להגיע להסדר תשלומים עם הצד השני, כלומר פריסת החוב לתשלומים חודשיים עד לכיסוי החוב.

מחיקת חובות וסגירת תיקים

מחיקת חובות ניתן לבצע באמצעות הגעה להסדרי נושים מול הזוכים במסגרת איחוד תיקים / במסגרת הליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל

חייבים רבים מתלבטים פעמים רבות האם כדאי לפנות/להמשיך עם איחוד תיקים במסגרת ההוצאה לפועל

רישיון נהיגה

לאחר כחצי שנה מביצוע המסירה בתיק הזוכה יכול להטיל על החייב, בתנאים מסוימים, הגבלות כגון: יציאה מהארץ

מאמרים

חוק חדלות פירעון – הצעת חוק

חוק חדלות פירעון – הצעת חוק

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חוק חדלות

להמשך קריאה ...
הפטר בהוצאה לפועל

הפטר בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.הפטר בהוצאה

להמשך קריאה ...
חייב מוגבל באמצעים

חייב מוגבל באמצעים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חייב מוגבל

להמשך קריאה ...
פריסת חוב מזונות – הקלה לחייבים

פריסת חוב מזונות – הקלה לחייבים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.פריסת חוב

להמשך קריאה ...
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

השארת תגובה