Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

עורך דין הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל - חבר שלך ממליץ לך לעשות...חבר אחר אומר משהו אחר, נקלעת למצב לא פשוט ואתה מתלבט מה כדאי לעשות - התשובה פשוטה ביותר, עליך לפנות לבעל מקצוע, בעל ניסיון וידע אשר יכוון אותך למסלול הנכון. 

החשש הרגיל הוא שזה יעלה כסף, ויתכן (לפי סיפורים ששמעת) שלבסוף תתאכזב מעורך הדין ו/או מתוצאות הטיפול. 

למען האמת, עורך דין הוצאה לפועל הינו ראשית כל כמו כל בעל מקצוע אחר במשק הישראלי - יש טובים ויש טובים יותר, יש אמינים יותר ויש אמינים פחות.

משרדנו העוסק בתחום מבין שמדובר בדיני נפשות. חובות כספיים אשר אינם מטופלים כראוי מביאים לחצים וכעסים, רגשות קשים, חוסר אונים ועלולים לפגוע במרקם היחסים המשפחתיים, להקשות על הזוגיות וכו'. 

 

אשר על כן, אנו מציעים פגישה ראשונה, בפגישה זו נלמד לעומק את מצבו הכלכלי והאישי של הלקוח, ונלקחים בחשבון כל הנתונים האישיים של הלקוח, בטרם ניתנת ללקוח המלצה מה עליו לעשות. 

כמו כן, בפיתרון המוצע הדגש הוא לענות על המצוקה של הלקוח: ביטול הגבלת רישיון הנהיגה, סגירת תיקים וכו', ובמקביל לטפל בבעיה לטווח ארוך בצורה הנכונה על מנת שלא נעמוד מול החובות בעוד 10 שנים, ועדיין נאלץ לשלם מידי חודש.

במועד הקיים, אנו נמצאים ערב הרפורמה בתחום, כניסה לתוקף של חוק חדלות פירעון, ספ' 2019, יש שינויים רבים בדין, וגם מסיבה זו כדאי להסתייע בעורך דין הבקיא בתחום.

נכון, אפשר (טכנית) לנהל הליכים משפטיים ללא עורך דין, למשל, ניתן להגיש תביעה ולנהל תובענה (תביעה) ללא עורך דין, אבל החשש הוא שאתה נימצא בסביבה בה אינך דובר את השפה השלטת, השפה המשפטית, ועלול לעשות טעויות שיכולות לעלות לך כספים רבים, למשל כאשר שופט ממליץ לך לעשות פעולה כלשהי, האם לקבל את הצעת בית המשפט או לא? 

עורך דין הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל : איחוד תיקים או פשיטת רגל

כאשר לחייב יש מספר חובות , לעיתים קרובות עולה השאלה, האם ראוי לפנות להליכי פשיטת רגל, או האם כדאי לחייב לפעול להסדרת חובותיו במסגרת הליכי ההוצאה לפועל, או במסגרת משא ומתן ישירות מול הזוכים/עורכי דינם. 

עורך דין הוצאה לפועל שומע את הנסיבות האישיות של כל לקוח שמגיע אליו: גילו, מצבו המשפחתי, נכסיו והכנסותיו, מצבת החובות שלו וכו' - ובהתאם לכך, ממליץ ללקוח באיזו דרך כדאי לו לפנות. 

לעיתים בפגישה החייב נחשף למידע חדש שמועיל לו מאוד - למשל הסברנו ללקוח שהיה לו עיקול משכורת, כי חלק גדול משכרו מוגן לפי חוק הגנת השכר עיקול משכורת ולכן המעסיק רשאי לעקל לו רק 20% מהשכר, היה מדובר בעובד אשר השתכר מעט, ולכן צ"ל מעוקל סכום מינימלי בלבד. 

כמו כן, החייב מגיע לטיפול משרדנו כאשר בעיה מיידית מעיקה עליו כאן ועכשיו, למשל ביטול עיקול חשבון בנק אך הטיפול המוצע ללקוח לפעמים כולל ומתייחס לסוגיות נוספות ומעניק פתרון יסודי וכללי, כאשר ההסתכלות של עורך דין הוצאה לפועל היא לטווח ארוך, איך ראוי לטפל בתיק על מנת לסיים עם החובות לצמיתות ולפתוח דף חדש, מבלי עיקולים, הגבלות ותשלומים חודשיים.

כמו כן, ככל ולחייב יש נכס, כמו דירה בבעלותו, בוחנים דרכים לטפל בחובות מבלי למכור את דירת המגורים, לכן ההמלצה הכללית היא כאשר לחייב רכוש לנסות להימנע מהליכי פשיטת רגל

נציין כי בסוף שנת 2019, בוטל מוסד איחוד תיקים לחייבים מוגבלים באמצעים בהוצאה לפועל, ועתה רוב החייבים מופנים באופן אוטומטי להליכי חדלות פירעון.

אנו מנסים להקשיב ללקוח, כל לקוח "כואב" לו במקום אחר - האחד רוצה לנהל חשבון בנק, האחר רוצה לקבל אשראי, השלישי חייב לנהוג והרביעי רוצה לצאת לחופשה בחו"ל. אם נדע מה כואב ללקוח נדע מה צריך לעשות כדי לרפא אותו. 

כס

עורך דין הוצאה לפועל : איך יוצאים לדרך חדשה?

אם כן, כידוע, המטרה של ניהול ההליכים היא קבלת הפטר מהחובות בדרך הקצרה ביותר, על מנת לאפשר לחייב לפתוח דף חדש בחייו, לעבוד בצורה רגילה וגלויה, לנהל חשבון בנק רגיל ללא עיקולים וללא הגבלות, לקבל אשראי לצרכי מחייה יום יומיים, לנהוג ברכב, לצאת מהארץ לחופשה מעת לעת וכו'. 

השאלה הגדולה: איך משיגים את ההפטר המיוחל? כאן שוב אין תשובה המתאימה לכל לקוח. 

לעיתים ניתן לבקש הפטר במסגרת הליכי פשיטת רגל, ולעיתים יש לפנות לפשיטת רגל ולעיתים, שתי הבחירות הללו לא מספקות ויש לפעול לקבלת מימון חיצוני ו/או הלוואת גישור. 

כאשר המדובר בחובות ישנים מאוד בני 15-20 שנים, נבחן גם אפשרות של הסדרי נושים, ותספורות של החובות. בחובות ישנים, ניתן לעיתים להגיע עם הבנק להסכמי הנחה לפיהם ישולם אך כעשירית מהחוב, כפי שהוא כיום.

בשים לב, להוראת השעה בהוצאה לפועל המאפשרת גם היא קבלת הפטר כאשר הינו מוכרז "מוגבל באמצעים" וכאשר החובות עד 800 אלף ש"ח והחייב עומד בצו התשלומים החודשי בלי פיגורים.

עורך דין הוצאה לפועל, יפעל כך שתקבל הפטר במסלול המתאים, מבלי שייגרם לחייב נזק כגון, העלאת צו התשלומים החודשי או ביטול האיחוד, המגן על החייב כיום. 

נציין גם כי עורך דין מבין את השפה המשפטית, כך שההתנהלות מול מערכת בית המשפט או לשכת ההוצאה לפועל תיהיה מיטיבה בעבור החייב. 

לעיתים הפתרון נעוץ דווקא בהתנהלות מחוץ לכתלי בית המשפט, ע"י ניהול הליכי מו"מ מול הבנק או עורך הדין של הבנק, בשילוב הגשת התנגדות או כתב הגנה, כאשר החייב כופר בחוב. 

 

תחומי התמחות משפטיים

הוצאה לפועל

אפשרות אחת הינה להגיע להסדר תשלומים עם הצד השני, כלומר פריסת החוב לתשלומים חודשיים עד לכיסוי החוב.

מחיקת חובות וסגירת תיקים

מחיקת חובות ניתן לבצע באמצעות הגעה להסדרי נושים מול הזוכים במסגרת איחוד תיקים / במסגרת הליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל

חייבים רבים מתלבטים פעמים רבות האם כדאי לפנות/להמשיך עם איחוד תיקים במסגרת ההוצאה לפועל

רישיון נהיגה

לאחר כחצי שנה מביצוע המסירה בתיק הזוכה יכול להטיל על החייב, בתנאים מסוימים, הגבלות כגון: יציאה מהארץ

מאמרים

פריסת חוב מזונות – הקלה לחייבים

פריסת חוב מזונות – הקלה לחייבים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.פריסת חוב

להמשך קריאה ...
ביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל

ביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.ביטול עיקול

להמשך קריאה ...
ביטול עיקולים

ביטול עיקולים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.ביטול עיקולים

להמשך קריאה ...
חוק חדלות פירעון – הצעת חוק

חוק חדלות פירעון – הצעת חוק

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חוק חדלות

להמשך קריאה ...
חוק הגנת השכר עיקול משכורת

חוק הגנת השכר עיקול משכורת

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חוק הגנת

להמשך קריאה ...
חוב בהוצאה לפועל

חוב בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חוב בהוצאה

להמשך קריאה ...
הפטר בהוצאה לפועל

הפטר בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.הפטר בהוצאה

להמשך קריאה ...
איחוד תיקים פעם שניה

איחוד תיקים פעם שניה

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.איחוד תיקים

להמשך קריאה ...
בקשה לאיחוד תיקים בהוצאה לפועל

בקשה לאיחוד תיקים בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.בקשה לאיחוד

להמשך קריאה ...
חייב מוגבל באמצעים

חייב מוגבל באמצעים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חייב מוגבל

להמשך קריאה ...
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.