מחיקת חוב בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

מחיקת חוב בהוצאה לפועל

  • אפשרות אחת למחיקת חוב בהוצאה לפועל הינה באמצעות חוק השמיטה, לפיו במסגרת ההוצאה לפועל ניתן לקבל הפטר מחובות. על החייב לבדוק האם הוא עומד בתנאים לקבלת ההפטר המיועד לחייבים "מוגבלים באמצעים" המשלמים מידי חודש את צו התשלומים ללא פיגור במשך מספר שנים, וחסרי נכסים למימוש. 
  • אפשרות נוספת הינה שהתיק בשל אי פעילות של הזוכה במשך שנים רבות בוער/נסגר ואינו פעיל כנגד החייב (זו האפשרות היחידה בה התיק נגנז גם באי תשלום או פעולה כלשהי מטעם החייב, אך היא דיי נדירה). 
  • חייב אשר מעוניין לסגור את תיק ההוצאה לפועל במהירות, יכול לפנות לצד השני ולהציע הצעת פשרה, למשל תשלום החוב ב 10 תשלומים, ככל ויש הסכמה יחתם הסכם פשרה, במסגרתו החייב יבקש לקבל הנחה או מחיקה של חלק מהחוב. 
  • מחיקת חוב בהוצאה לפועל יכולה להיעשות גם באמצעות פניה להליכי פשיטת רגל, בסופם מקבל החייב לעיתים הפטר מהחוב, לאחר ששילם חלק ממנו. 
  • כמו כן, ניתן למחוק את החוב, באמצעות הליכי חדלות פירעון, המחליפים את הליכי פשיטת רגל, כאשר הדרך המהירה ביותר היא הסדרי חובות עם החייב. 
מחיקת חוב בהוצאה לפועל

מחיקת חוב בהוצאה לפועל - סגירת התיק

נתקלנו פעמים רבות בחייבים אשר הסדירו את החוב עם הזוכה, שילמו את הסכום שסוכם והמשיכו בחייהם. 

לאחר מספר שנים, בבואם לטפל בתיקים נוספים שלהם גילו שהתיק עדיין פתוח בלשכת ההוצאה לפועל. 

אם אין להם הוכחה ששילמו הם עלולים להיות בבעייה, לכן ההמלצה שלנו היא לדאוג לסגירת התיק מיד לאחר התשלום, ולא להסתפק בביטול הליכים ו/או עיכוב הליכים

יחד עם זאת, יש לומר, כי לעיתים יש להמתין עם סגירת התיק, כאשר החייב  נמצא באיחוד תיקים או פשיטת רגל ו/או כאשר הוא לא רוצה שיתר נושיו ידעו על ההסדר.

שימת הלב, כי כבר בעת ההסכם ועוד לפני התשלום יש לדאוג לסעיף מתאים בהסכם הקובע, באחריות מי לסגור את התיק ומה לוח הזמנים לכך. 

ככל שהזוכה מגיש בקשה לסגור את התיק בהוצאה לפועל, הרשם נעתר ללא הסבר לבקשתו. אך אם הצד השני, החייב מגיש בקשה לסגירת התיק - בקשתו מועברת לתגובת הזוכה, כלומר עיכוב של מספר שבועות עד לסגירת התיק בפועל. 

 

מחיקת חוב בהוצאה לפועל - הסדרי חוב

הדרך הנפוצה ביותר למחיקת חוב הינה באמצעות הסדרי חובות, לדוגמה, בחוב של 20 אלף ש"ח, לשלם חלק מהחוב במזומן , נניח 10 אלף ואז 10 אלף הנותרים למעשה נמחקים, ובסופו של דבר התיק יסגר בתשלום חלקי. 

עם זאת, נדרש לרוב כי החייב יגייס הלוואה מצד ג' ובעזרת מימון זה יכסה את חובותיו. חייבים רבים מנועים מלגייס כספים דרך הבנק או חברות אשראי, בשל הגבלות "מוגבל באמצעים".

אנו ממליצים לגייס אשראי באמצעות קרובי משפחה או הלוואה מעסיק, כאשר לחייב יש יכולת החזר חודשית המתאימה לאשראי שהוא נוטל. 

יש להיזהר מלקחת הלוואות מגורמים לא מוכרים, שיכולים להיות גורמים אלימים פיסית ו/או משפטית, ולשים לב לגובה הריבית בהלוואות אלה, לבטחונות שהמלווה דורש וכו'. 

באמצעות הסדרי חובות ניתן למחוק חובות, ובמילים אחרות, לקבל הנחות משמעותיות של לפעמים 60-70% ממלוא החובות, חובות של חצי מיליון ש"ח לחסל ב- 80 אלף ש"ח לערך. 

פנה מיידית לעורך דין לתיאום פגישה ללא התחייבות, בעיקר כאשר המדובר בחובות היסטוריים, ניתן לקבל הנחות משמעותיות לסגירת התיקים בהוצאה לפועל

אפשרות נוספת היא להגיע להסדרי פריסה עם הנושים הם הזוכים בתיקי ההוצאה לפועל, אך במקרה כזה ההנחה תיהיה נמוכה יותר (אם בכלל), לעומת הנחת תשלום מזומן. 

תחומי התמחות משפטיים

הוצאה לפועל

אפשרות אחת הינה להגיע להסדר תשלומים עם הצד השני, כלומר פריסת החוב לתשלומים חודשיים עד לכיסוי החוב.

מחיקת חובות וסגירת תיקים

מחיקת חובות ניתן לבצע באמצעות הגעה להסדרי נושים מול הזוכים במסגרת איחוד תיקים / במסגרת הליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל

חייבים רבים מתלבטים פעמים רבות האם כדאי לפנות/להמשיך עם איחוד תיקים במסגרת ההוצאה לפועל

רישיון נהיגה

לאחר כחצי שנה מביצוע המסירה בתיק הזוכה יכול להטיל על החייב, בתנאים מסוימים, הגבלות כגון: יציאה מהארץ

מאמרים

ניהול משא ומתן למחיקת חובות

ניהול משא ומתן למחיקת חובות

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.  ניהול

להמשך קריאה ...
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.