Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ביטול עיקול חשבון בנק - מדוע?

אם כן, ראשית ננסה להבין מדוע כלל הוטל עיקול על חשבון הבנק של החייב?

כאשר מדברים על עיקול שהוטל באמצעות לשכת ההוצאה לפועל, ולא ע"י עירייה או רשות המסים או מס הכנסה וכו', הגורם שביקש את העיקול הוא הזוכה בתיק, או לרוב עורך דינו. לא תמיד הצד המעקל יודע איפה החייב מנהל חשבון בנק לכן נהוג לשלוח עיקולים לכל הבנקים הגדולים במשק: פועלים, לאומי, דיסקונט וכו'. 

העיקול נשלח לרוב באמצעות מערכת המחשוב של לשכת ההוצאה לפועל, לאחר תשלום אגרה של 7 ש"ח, בעבור כל גורם שנשלח אליו עיקול, ועל הגורם אשר קיבל את העיקול להשיב לצו העיקול, האם יש חשבון לחייב אצלו ואם כן, האם נרשם עיקול על כספים המגיעים לחייב.

חשוב לדעת כי הטיפול בהליך אורך זמן, ולהיערך מראש לכך כי החשבון יהיה מעוקל, ולא ניתן יהיה לשלם תשלומים מהחשבון או להפקיד ואחר כך למשוך כספים.

שימת הלב כי לאחר שהוטל עיקול על חשבון הבנק, יהיה זה קשה מאוד ולעיתים זמן רב, עד אשר יוסר העיקול לגמרי. בתנאים מסוימים יתיר הרשם לבטל עיקול עו"ש בלבד ביתרת חובה. 

עוקל לי כסף, האם הכסף עבר לזוכה? אנו נתקלים פעמים רבות בשאלות של חייבים, שאומרים, טוב שיקחו את הכסף שעיקלו כדי שיכסה את החוב, וישחררו אותי..חשוב להסביר את ההבדל בין עיקול לבין מימוש. רק לאחר שהמחזיק (לרוב בנק) הודיע כי עוקלו כספים של החייב, רשאי הזוכה להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל, לממש את הכספים, דהיינו להעביר אותם ללשכת ההוצאה לפועל על מנת שיועברו לזוכה בתיק. הליך זה אורך זמן, בתקופה זו רשאי החייב לפעול על מנת לבטל את העיקול ולשחרר לחשבונו את הכספים שעוקלו. 

ביטול עיקול חשבון בנק

ביטול עיקול חשבון בנק - איזה בקשה מגישים?

טעות נפוצה היא להגיש מיד בקשה לרשם להסרת העיקול מחשבון הבנק, תוך כדי פירוט מצבו הכלכלי והאישי הקשה של החייב, אמרנו טעות כי רשם ההוצאה לפועל עתיד שלא להיעתר לבקשה זו. 

רק כאשר החייב מראה כי פעל להסדיר את חובו, באחת הדרכים האפשריות בפניו: בקשה ל"מוגבל באמצעים", או בקשה לאיחוד תיקים, או בקשה לפריסת החוב, או פנייה להליכי פשיטת רגל וכו' - אזי הרשם יטה להאזין לבקשה לביטול עיקול חשבון בנק. 

יש להגיש בקשה לקביעת (שינוי) צו תשלומים החודשי בתיק ההוצאה לפועל, קודם כל - נדגיש ונמליץ שוב להגיש בקשה זו ע"י עורך דין המתמחה בתחום, שכן להחלטה חשיבות עליונה.

בהתבסס על הבקשה יכול להיקבע 500 או 1000 ש"ח מידי חודש, ההפרש בשנה הינו 6000 ש"ח, וכידוע לפעמים החייב שוהה כמה שנים בהוצאה לפועל...עורך דין הוצאה לפועל יעזור לך לקבל סכום אשר מתאים באמת למצבך הכלכלי, ולאחר מכן, יפעל לביטול העיקול על חשבון הבנק. 

על מנת לבטל את העיקול, יתבקש החייב למלא שאלון וכן, כתב ויתור על סודיות. אין המדובר בטופס טכני, אלא בהצהרה על מצבו הפיננסי של החייב - רכוש, הכנסות, הוצאות וכו'. בהתבסס על הנתונים הללו, יקבע הגורל של התיק לגבי החייב - אלו הליכים יהיו כנגדו ואלו לא, איזה סכום ישלם מידי חודש ללשכת ההוצאה לפועל וממתי יידרש להתחיל לשלם.

 

ביטול עיקול חשבון בנק - נספחים לבקשה

חשוב מאוד לצרף לבקשה תדפיס דף חשבון אחרון, המתייחס למספר החשבון אשר מבקשים להסיר את העיקול ממנו, לגבי תקופה של 3 חודשים אחורה. 

מה עושים כאשר עוקלו כספים?

כאשר המדובר בכספים שנתקבלו ממשכורתו של החייב ואשר משמשים לצרכי מחייה בסיסיים שלו, ניתן לבקש מהרשם להתחשב במצבו של החייב ולהורות על שחרור הכספים המעוקלים לידי החייב, עם זאת, יש לשים לב כי גם לזוכה יש זכויות במעוקלים אלה והבקשה כפופה לשיקול דעתו של רשם ההוצאה לפועל. בקש מעניין זה סיוע מעורך דין הוצאה לפועל

במסגרת הטיפול בתיק, חשוב לזכור כי תמיד יש אפשרויות נוספות שעומדות בפני החייב לטיפול בבעיה, לדוגמה, לקוח של משרדי פנה אליי לביטול עיקול חשבון בנק מהסיבה שעוקלו בחשבון נכסים חשובים. 

לאחר בחינת כל נסיבות המקרה, ובמקום להתחיל להגיש בקשות לרשם ההוצאה לפועל, הצענו ללקוח לפעול להגיע להסדר אחר אשר בסופו של דבר יגרום לתיק להיסגר ולעיקול ממילא להתבטל, וכך טיפלנו בשני ציפורים בבת אחת, הן בביטול עיקול חשבון בנק והן בסגירת תיק ההוצאה לפועל כולו. 

לעיתים הפתרון הנכון הינו בהגשת בקשה לאיחוד תיקים, ודרך האיחוד לפעול לשחרור העיקול מחשבון הבנק של החייב.

שימת הלב כי המאמר נכתב טרם שנכנסה לתוקף הרפורמה של חוק חדלות פירעון, ונדגיש שוב כי בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום ההוצאה לפועל לפני כל פעולה, בקשה ו/או הליך משפטי. 

תחומי התמחות משפטיים

הוצאה לפועל

אפשרות אחת הינה להגיע להסדר תשלומים עם הצד השני, כלומר פריסת החוב לתשלומים חודשיים עד לכיסוי החוב.

מחיקת חובות וסגירת תיקים

מחיקת חובות ניתן לבצע באמצעות הגעה להסדרי נושים מול הזוכים במסגרת איחוד תיקים / במסגרת הליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל

חייבים רבים מתלבטים פעמים רבות האם כדאי לפנות/להמשיך עם איחוד תיקים במסגרת ההוצאה לפועל

רישיון נהיגה

לאחר כחצי שנה מביצוע המסירה בתיק הזוכה יכול להטיל על החייב, בתנאים מסוימים, הגבלות כגון: יציאה מהארץ

מאמרים

חוק חדלות פירעון – הצעת חוק

חוק חדלות פירעון – הצעת חוק

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חוק חדלות

להמשך קריאה ...
הפטר בהוצאה לפועל

הפטר בהוצאה לפועל

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.הפטר בהוצאה

להמשך קריאה ...
חייב מוגבל באמצעים

חייב מוגבל באמצעים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.חייב מוגבל

להמשך קריאה ...
פריסת חוב מזונות – הקלה לחייבים

פריסת חוב מזונות – הקלה לחייבים

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.פריסת חוב

להמשך קריאה ...
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

השארת תגובה